Ana Sayfa

Mesire Alanı Ekipmanları 11030

Mesire Alanı Ekipmanları 11030
Fiyat:
Fiyat Sorunuz

u      AHŞAP GÖZETLEME KULESİ  TEKNİK ŞARTNAMESİ:

1- İmalat için kullanılacak ahşap hammaddesi, Sibirya çamı kereste olacaktır.

2- Kullanılacak kereste;

         Nem oranı %12 ila %14 olacak şekilde fırınlanarak kurutulmuş olacaktır

         TS-788/1 ve DIN- EN 599/1 Standartlarına uygun su bazlı emprenye malzemesi kullanılarak, Tanaliht E basınç vakum yöntemi ile emprenye edilmiş olacaktır 

3- Ahşap kesitleri, projeye uygun olarak dikmeler 10x10x230 cm, dikmeleri bağlayan atmalar ve ana çatı karkası 4x9 cm , çatı mertekleri 4x9 cm. ebatlı ahşaptan ve en çok ( ± ) 2 mm. toleransla imal edilmiş olacaktır. 

4- Tüm ahşap yüzeyleri 180-200 kum zımpara ile pürüzsüz olarak zımparalanmış          olacaktır.

5- Bütün sabit bağlantılar, paslanmaz ağaç vidası ile yapılacaktır. Diğer bağlantı       elemanları paslanmaz krom olacaktır.

6- Tüm ankraj malzemeleri, paslanmaz galvanize metal mamulden olacaktır.

7-Ahşap Gözetleme Kulesi 4.00 x4.00 m. ve 20.00 m. yüksekliğinde imal edilecektir.

8-Gözetleme Kulesi 20x20x1900 cm. (ana dikme) ebatlı 4 adet dikmenin üzerine 200 cm. yüksekliğindeki bir çatı montajı ile oluşturulacaktır. 19 m. dikmenin 1 m. zemin kotu altında (Betonarme temel içinde) 18 m. ise zemin kotu üzerinde olacaktır. 18 m. yüksekliğinde sistem üzerine ilave edilen çatı ile  20 m. yüksekliğine ulaşılacaktır.

9-Bu karkas sitem zeminden her 3.00 m. de bir kat oluşturulacak şekilde toplamda 6 ayrı kota bölünerek A , B , C, D,  E ve F katlarından meydana gelecektir.Her kat birbirine zemininden itibaren 12 rıhtlık tek kollu merdivenlerle bağlanacak, merdiven ve kule ortasında 60 x60 cm. merdiven kovası yer alacak,merdivenler bu merkezdeki boşluğu 150 cm. genişiliğinde saracaktır.

10-Her bir merdiven basamağı 5 x 35 x 150 cm. ahşaplardan oluşup bu basmaklar kule çevresi ve iç merdiven kovasında 5x20 cm ebatlı limonluk kirişlerine bağlanıp onlarında dikmelere tesbiti sağlanarak yükler ana dikmelere iletilecektir.

11- Merdivenin iç boşluğu ve dışında kule boyunca dikine yerleştirilecek 5x10 cm. (merdiven korkuluğu) latalarla  korkuluklar oluşturulacaktır.

12-Her kat çevresinde  dikmeler birbirine 10 x 20 cm. (dikme bağlantı kirişleri) ebatlı ahşaplarla birbirine bağlanacak, son 2 katta 100 cm. ahşap çıkmalar yapılarak teraslar oluşturlacak bu teraslar çevresinden ayrıca terasları çevreleyen 10x20 cm. (teras çevre kirişleri) ebatlı ahşaplar bulunacaktır.

13-Her katta 1 adet 80 cm. genişliğinde 400 cm boyunda merdiven sahanlıkları olacaktır.Bu sahanlıklar 35 cm aralıklarla dikey olarak  5x20x80 cm. (sahanlık döşeme iskeleti) ahşap konstrüksiyon üzerine sahanlık boyuna paralel ve yatık olarak yerleştirilen 5x10 cm.ahşap döşeme ile imal edilecektir.

14-Teraslarda sahanlıklar gibi yine 35 cm. ara ile 5x20 cm. ebatlı konstrüksiyon üzerine yatay olarak 5x10 cm. ahşap döşemlerle imal edilecektir.

15-teraslar ve sahnlıkların çevresine çapraz korkuluklar yapılacak olup 15x15x120 cm dikmelerin alt ve üstten 5x15 cm. küpşeteler arasına çapraz olarak 5x10 cm. çapraz korkuluklar şeklinde yapılacaktır.

16-Gözetleme kulesi zemine, 460x460x110 cm. ebatlı açılacak çukura beton içerine çelik hasır yerleştirilerek oluşturulan temele 100 cm. ana dikmelerin gömülmesi ile bağlanacaktır.

17-400x400cm. ebatlı kule en üst 2 katta 100 cm. çıkma seyir terasları ile 600x600cm. ebata ulaşacaktır.

18-F kotunda kuleye ait bir adet pencere ve kapı doğramaları olan kapalı kulube yapılıp üzerine 200 cm. yüksekliğinde çatı yapılarak gözetleme kulesi tamamlanacaktır.bu katta kullanılacak çatı mertekleri 5x20 cm.doğrama ahşapları 5 x10 cm. cephede kullanılacak yalı baskılar min 35 mm. Lambriler min. 22 mm. Ebatlarında yapılacaktır.

19- Emprenye edilen ahşabın numunesi idare tarafından onaylandıktan sonra imalata geçilecektir. Emprenye bedeli ahşaba dahil düşünülecek  emprenye için ayrıca bir bedel ödenmeyecektir. 

20- Çatı üzeri Shıngle kaplama olacak levhaların altında sürekli düzgünlüğü sağlayan OSB levhalar kullanılacaktır. . 

21-Osb uygulanırken elemanlar şaşırtmalı olarak çivilenecek,genleşme mesafesi için levha aralarında 2mm ara bırakılacak,osb kalınlığı 11 mm olacak yüzeyin temizliğine dikkat edilecek ,kaplama mahya çizgisine paralel olacak ve kullanılan çiviler paslanmaz  veya galvanizli olacak.

 22-Osb  uygulaması bittikten sonra membran imalatına  geçilecektir.Shıngle uygulaması sırasında kullanılan membran su geçirmez olacak, shıngle uygulanan kadar ahşap malzemeyi kuru tutacak şekilde olacak ve idarenin kontrolü altında imal edilecektir.

 
Mesire Alanı Ekipmanları 11030 Ücretsiz Keşif ve Projelendirme :

Ahşap yapıların topoğrafyaya (zemin şekline) uygunluğu önemli husustur. Bu sebeple özellikle ahşap yapıların zemine uygun projelendirilmesi gerekir. Zemindeki duruma uygun tasarımlar yapılarınıza ayrı bir estetik ve görsellikte katabilir. Bu sebeple firmamız proje grubunu uygulamanın yapılacağı mekana sevk ederek keşif yapmakta size ve isteklerinize uygun projelendirilmektedir.

Tüm Keşif ve Projelendirme hizmetlerini ücretsizdir.

Bir ağaç masalını birlikte yaşamak dileğiyle…

Size Özel Ahşap Tasarımlar :
Ağaç Evi Firmamız ihtiyaçlarınıza uygun ürünleri sizin bütçe ve estetik kaygılarınıza uygun olarak bünyesindeki tasarım ekibiyle oluşturur. Size özgün tasarım seçenekleriyle alternatifler halinde beğeninize sunar. Size ve mekanınıza uygun detaylar geliştirir. Üstelik tüm bunları yaparken de (özellikle Ahşap Çocuk Oyun Gruplarında dikkat edilmesi gereken bir husustur) hijyenik ham maddeler kullanarak sizlerin sağlıklı ve sağlam ürünlere kavuşmanızı sağlar.

Mesire Alanı Ekipmanları 11030 istekleriniz için agaç evi ile iletişime geçiniz. Mesire Alanı Ekipmanları 11030 imalatı hakkında sormak istedikleriniz için bizi arayabilir siniz.

Müşteri Destek Merkezi

* olan alanların doldurulması zorunludur.
Yorum Yapabilirsiniz ( telefon ve mail bilgileriniz yayınlanmayacaktır.)

* olan alanların doldurulması zorunludur.
Daha önce yapılmış yorum yok. İlk yorumuz siz yapabilirsiniz.